Обавештење о полагању пријемног испита и организацији припремне наставе за школску 2021/2022 годину

21апр2021

У прву годину основних струковних студија могу се уписати кандидати који имају одговарајуће средње четворогодишње образовање, по студијским програмима:

• 1. Струковна медицинска сестра: завршена средња медицинска школа и гимназија
  • 2. Струковна медицинска сестра-бабица: завршена средња медицинска школа и гимназија
  • 3. Струковна медицинска сестра-васпитач: завршена средња медицинска школа и гимназија
  • 4. Струковни санитарно-еколошки инжењер: завршена средња школа у четворогодишњем трајању
  • 5. Струковни медицински радиолог: завршена средња школа у четворогодишњем трајању
  • 6. Струковни физиотерапеут: завршена средња школа у четворогодишњем трајању
  • 7. Струковни радни терапеут: завршена средња школа у четворогодишњем трајању
  • 8. Струковни нутрициониста дијететичар: завршена средња школа у четворогодишњем трајању
  • 9. Струковни медицинско-лабораторијски технолог: завршена средња школа у четворогодишњем трајању
  • 10. Струковни козметичар естетичар: завршена средња школа у четворогодишњем трајању
  • 11. Струковни зубни протетичар: завршена средња школа у четворогодишњем трајању

Посебне способности као услов за упис у прву годину студија су, поред здравствене способности која се доказује лекарским уверењем, експертиза за Струковног медицинског радиолога - способност за рад у зони јонизујућег зрачења. Експертизу издаје Институт за медицину рада и радиолошку заштиту „Др Драгомир Карајовић“, Делиградска 29, Београд.

Основ за утврђивање редоследа кандидата за упис на студије првог степена је општи успех постигнут у средњем образовању и резултат постигнут на пријемном испиту.

Под општим успехом постигнутим у средњем образовању подразумева се збир просечних оцена из свих предмета у I, II, III и IV разреду помножен са 2 (два). По овом основу кандидат може имати најмање 16, а највише 40 бодова. Општи успех у средњој школи заокружује се на две децимале.

Пријемни испит из предмета Здравствена нега се полаже по плану и програму средње медицинске школе за следеће студијске програме:

• 1. Струковна медицинска сестра
  • 2. Струковна медицинска сестра - бабица
  • 3. Струковна медицинска сестра - васпитач

Пријемни испит из предмета Биологија се полаже по плану и програму средње медицинске школе за следеће студијске групе:

• 1. Струковни санитарно-еколошки инжењер
  • 2. Струковни медицински радиолог
  • 3. Струковни физиотерапеут
  • 4. Струковни радни терапеут
  • 5. Струковни нутрициониста дијететичар
  • 6. Струковни медицинско-лабораторијски технолог
  • 7. Струковни козметичар естетичар
  • 8. Струковни зубни протетичар

Резултат постигнут на пријемном испиту вреднује се до 60 бодова.

Динамика конкурса и уписа :

1. * Конкурс - крајем јуна
  2. * Полагање пријемног испита - крај јуна-почетак јула
  3. * Упис - прва половина јула

Прецизни термини биће накнадно објављени.

Одсек организује припремну наставу за полагање пријемног испита из Здравствене неге и Биологије.Припремна настава одвијаће се online преко Zoom платформе. Предвиђен укупан фонд часова за сваки наставни предмет је 24 школска часа. Наставни план је у складу са Наставним планом и програмом средње медицинске школе.

Пријављивање кандидата за први циклус припремне наставе почиње 22.04.2021. и траје до 07.05.2021. Кандидати који се пријаве после наведеног рока биће прикључени другом кругу припремне наставе. Предавања ће се одржавати суботом са почетком у 10:00 часова по следећој динамици: три школска часа, пауза у трајању од 15 минута, три школска часа. Прво предавање заказано је за 08.05.2021. у 10:00 часова . Кандидати заинтересовани за похађање припремне наставе пријаву могу послати на мејл Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

Приликом пријаве за припремну наставу потребно је у мејлу навести:

1. -Презиме, име једног родитеља и име кандидата
  2. -Назив предмета за који се пријављује
  3. -Email адресу кандидата
  4. -Фотографију уплате за накнаду за похађање припремне наставе

Накнада за похађање припремне наставе: 15000,00 динара.

Прималац: Академија струковних студија Београд, Булевар Зорана Ђинђића 152а

Жиро рачун: 840-2115666-34, позив на број S56

Сврха уплате: Припремна настава, Одсек Висока здравствена школа

ЛИТЕРАТУРА

Здравствена нега

1. 1. Баљозовић А., Костић С., Баљозовић Н.: Здравствена нега I, Завод за уџбенике и наставна средства Београд.
  1. 2. Баљозовић А., Јојкић К., Хити Р., Баљозовић Н.: Здравствена нега II, Завод за уџбенике и наставна средства Београд.
  1. 3. Поповић Р., Боровић П.:Здравствена нега III, Завод за уџбенике и наставна средства Београд.
  1. 4. Путниковић Б., Терзић М., Мазић С., Алимпић М., Марковић С.: Здравствена нега IV, Завод за уџбенике и наставна средства Београд.

Биологија

1. 1. Биологија 1 – Балос Д. , Панић Д.,Стевановић Б., Пауновић К., Стевановић Ђ.
  1. 2. Биологија 2 – Крумић М., Савић И., Ћурчић Б.
  1. 3. Биологија 3 – Мариновић Д., Анђелковић М., Савић А., Дилкић В
Учитај ову датотеку (mejl.jpg)Изглед мејла који треба послати за пријаву 21-04-2021 10:43