Обавештења специјалистичке струковне студије

Обавештење у вези преузимања диплома специјалистичких струковних студија

Студенти специјалистичких струковних студија који су дипломирали до 31.12.2021. своје дипломе могу подићи између 11:00 и 13:00 часова у канцеларији Драгане Стеценко. Студентска служба радиће са странкама закључно са 15.07.2022. Први радни дан након тога је 22.08.2022.

Oбавештење о преузимању диплома за студенте специјалистичких струковних студија

Сви студенти који су дипломирали  до 15.10.2017. године, дипломе могу преузети  у канцеларији специјалистичких струковних студија (на првом спрату) од 10,00 до 13,00 часова, сваког радног дана.

Потребно је понети индекс или личну карту, оригинал уплатницу од 5000,00 динара на жиро рачун школе 840-1105666-45 (позив на број S 56)

Преузимање  дипломе је лично или уз оверено овлашћење.

Важно обавештење за студенте на свим специјализацијама везано за дужину студирања

Извод из Закона о високом образовању (Службени гласник РС 76/2005; 44/2010  (др. закон), 73/2018-7 )

Престанак статуса студента

Члан 109.

Статус студента престаје у случају:

1) исписивања са студија;

2) завршетка студија;

3) неуписивања школске године;

4) кад не заврши студије до истека рока који се одређује у двоструком броју школских година потребних за реализацију студијског програма, осим у случају студија уз рад;

5) изрицања дисциплинске мере искључења са студија на високошколској установи.

Студент који студира уз рад, студент са инвалидитетом, студент који је уписан на студије по афирмативној мери и студент који има статус категорисаног врхунског спортисте задржава статус студента до истека рока који се одређује у троструком броју школских година потребних за реализацију студијског програма.

Студенту се, на лични захтев, може продужити рок за завршетак студија, у складу са општим актом високошколске установе.

мејл адреса за специјалистичке студије

Упутство за израду специјалистичког рада

УПУТСТВО ЗА ИЗРАДУ СПЕЦИЈАЛИСТИЧКОГ РАДА примењује се на свим акредитованим студијским програмима специјалистичких струковних студија Високе здравствене школе струковних студија у Београду.

Упутство за израду специјалистичког рада има за циљ да помогне студентима специјалистичких студија као и њиховим менторима да што успешније и брже савладају начин писања и презентовања специјалистичког рада што ће им и касније у професионалном раду бити од користи у писању и презентовању других стручних радова, извештаја и саопштења.

Уз овај текст, приложено је интегрално упутство у ПДФ формату, које можете преузети кликом на доњи линк

Учитај ову датотеку (Uputstvo.pdf)Uputstvo.pdf 12.09.2017.11:06