Информације о припремној настави за пријемни испит

28феб2022

Информације о припремној настави за пријемни испит

Одсек Висока здравствена школа организује припремну наставу за полагање пријемног испита из Здравствене неге и Биологије.

• Начин одржавања припремне наставе

Припремна настава одвијаће се on line преко Zoom платформе. Предвиђен укупан фонд часова за сваки наставни предмет је 24 школска часа. Предавања ће се одржавати суботом са почетком у 10:00 часова по следећој динамици: три школска часа, пауза у трајању од 15 минута, па три школска часа. Прво предавање другог циклуса заказано је за 07.05.2022. у 10:00 часова. Наставни план је у складу са Наставним планом и програмом средње медицинске школе.

Термини одржавања припремне наставе

Први циклус припремне наставе одржаће се 19.марта, 26.марта, 02.априла и 09.априла.

Други циклус припремне наставе одржаће се 07.маја, 14.маја, 21.маја и 28.маја. ПРИЈАВА ЗА ДРУГИ ЦИКЛУС ЈЕ У ТОКУ И ЗАВРШАВА СЕ 06.05.2022. У 15:00 ЧАСОВА!!

Трећи циклус припремне наставе одржаће се 11.јуна, 12.јуна, 18.јуна и 19.јуна.2022. године.

Пријава за припремну наставу

Пријављивање кандидата за други циклус припремне наставе је у току и траје до 15:00 часова 06.05.2022. године. Кандидати који се пријаве после наведеног рока биће прикључени трећем циклусу припремне наставе. Заинтересовани за похађање припремне наставе пријаву могу послати на мејл Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

Приликом пријаве за припремну наставу потребно је у мејлу навести:

1. Презиме, име једног родитеља и име кандидата
  2. E-mail адресу кандидата
  3. Назив предмета за који се пријављује
  4. Фотографију уплате за накнаду за похађање припремне наставе

Накнада за похађање припремне наставе износи 15 000,00 динара.

Прималац: Академија струковних студија Београд, Булевар Зорана Ђинђића 152а

Жиро рачун: 840-2115666-34, позив на број S56

Сврха уплате: Припремна настава, Одсек Висока здравствена школа

Пример попуњавања уплатнице:

Uplatnica

Литература за припрему пријемног испита из Здравствене неге:

1. Баљозовић А., Костић С., Баљозовић Н.: Здравствена нега I, Завод за уџбенике и наставна средства Београд.
  2. Баљозовић А., Јојкић К., Хити Р., Баљозовић Н.: Здравствена нега II, Завод за уџбенике и наставна средства Београд.
  3. Поповић Р., Боровић П.:Здравствена нега III, Завод за уџбенике и наставна средства Београд.
  4. Путниковић Б., Терзић М., Мазић С., Алимпић М., Марковић С.: Здравствена нега IV, Завод за уџбенике и наставна средства Београд.

Литература за припрему пријемног испита из Биологије:

1. Биологија 1 – Балос Д. , Панић Д.,Стевановић Б., Пауновић К., Стевановић Ђ.
  2. Биологија 2 – Крумић М., Савић И., Ћурчић Б.
  3. Биологија 3 – Мариновић Д., Анђелковић М., Савић А., Дилкић В.